Co muszę wiedzieć o podatku u źródła?

Codziennie dokładam wszelkich starań związanych z tym, aby moja firma była prowadzona w sposób legalny i nie budzący jakichkolwiek wątpliwości. Przyznam szczerze, że nie jest to proste ze względu na fakt, że przepisy podatkowe cały czas się zmieniają. Całe szczęście mam bardzo dobrą księgową, która potrafi mi wiele rzeczy wytłumaczyć i proponuje mi bardzo dobre rozwiązania.

Otrzymałem odpowiednią opinię zabezpieczającą

podatek u źródła odpowiednia opinia zabezpieczającaOstatnio dowiedziałem się o kolejnej zmianie w przepisach. Tym razem dotyczyła ona tak zwanego podatku u źródła. Od razu udałem się do księgowej, która wytłumaczyła mi, czym jest podatek u źródła Odpowiednia opinia zabezpieczająca może zwolnić z konieczności uiszczania tego podatku, który może wynosić nawet 20%. Aby jednak ją otrzymać należało złożyć wniosek do odpowiedniego organu administracji państwowej. Byłem bardzo zadowolony, gdy księgowa zapewniła mnie, że zajmie się wszystkim jeszcze dzisiaj. Zresztą sama zaproponowała, że nie ma na co czekać, ponieważ po złożeniu wniosku można czekać nawet sześć miesięcy na wydanie odpowiedniej opinii przez organy państwa. Całe szczęście ja nie musiałem czekać, aż tak długo, ponieważ pozytywną dla mnie opinię zabezpieczającą otrzymałem już po kilku tygodniach od daty wpłynięcia wniosku do urzędu. Byłem bardzo zadowolony, ponieważ opinia ta chroniła mnie przed płaceniem podatku u źródła na okres trzydziestu sześciu miesięcy.

Z tego co powiedziała mi księgowa zrozumiałem, że po tym czasie będę musiał ponownie złożyć odpowiedni wniosek. Jednak to miało nastąpić dopiero za trzy lata, dlatego na razie nie zawracałem sobie tym głowy. Ucieszyłem się, że wszystko zostało załatwione tak szybko i sprawnie. Głównie dzięki temu, że na stronie Ministerstwa Finansów jest wszystko dokładnie opisane.