Zalety stosowania mikrozraszaczy

Na rynku nawadniania polowego nastąpił duży postęp i oferowane są coraz bardziej innowacyjne produkty. Zastosowanie rur z tworzyw sztucznych, mikrozraszaczy i innych akcesoriów przyczynia się do ograniczenia kosztów. Redukcja kosztów oraz bardzo niski wskaźnik opadów przekonują coraz więcej rolników, ogrodników do przejścia na stałe oraz półstałe systemy nawadniania.

Coraz większa popularność mikrozraszaczy w ogrodnictwie

co to jest mikrozraszaniePracuję od wielu lat w sklepie ogrodniczym. Okres wiosenny i letni to wzmożony ruch i sprzedaż w sklepie. W ostatnim czasie klienci często pytają o systemy nawadniające do swoich ogrodów, działek. Wczoraj, moja ulubiona stała klientka, zapytała się co to jest mikrozraszanie? Ma piękny, duży ogród koło domu ale nie ma już sił podlewać go konewką czy wężem. Słyszała o nowym systemie nawadniania i chciała się dowiedzieć jak on działa i jakie ma zalety. Wytłumaczyłem jej, że mikrozraszanie to jeden z najbardziej uniwersalnych sposobów na nawadnianie. Jest to system  odzwierciedlający naturalne opady. Woda jest rozprowadzana za pomocą rur, pomp i zraszaczy. Głównymi zaletami stosowania mikrozraszaczy to: precyzyjne nawadnianie, uniwersalność, racjonalne gospodarowanie zasobami wody i konkurencyjna cena. Klientka zdecydowała się na zakup systemu nawadniającego do swojego ogrodu. Była z niego zadowolona i usatysfakcjonowana.

Systemy mikrozraszaczy są opracowywane do stosowania na polach warzywnych i ziemniaczanych, plantacjach truskawek oraz w uprawach szkółkarskich i szklarniowych. Spośród nowoczesnych urządzeń służących do nawadniania największą popularnością cieszą się właśnie mikrozraszacze. To wydajne i praktyczne elementy systemu nawadniania, które zapewnią roślinom optymalne warunki wegetacji i wzrostu.