Dobry test na boreliozę

Wśród wielu środowisk społecznych, panuje opinia, że boreliozy nie da się wyleczyć i żyje się z nią do końca życia. Jednakże nie ma to nic wspólnego z prawdą, ponieważ jest to choroba wywołana przez bakterie, zatem leczy się ją antybiotykami.

Ile kosztuje test na boreliozę?

przeciwciała covid warszawaJuż od kilkunastu lat, w okresie od marca do października, jesteśmy ostrzegani przed plagą kleszczy, których najwięcej jest w Małopolsce. Są to małe zwierzęta z rodziny pajęczaków i podgromady roztoczy, których wielkość nie przekracza rozmiaru główki od szpilki. W związku z tym nietrudno je przeoczyć, a to może kosztować nas utratą zdrowia. Jeżeli ukąsi nas kleszcz, to należy wykonać specjalne testy na boreliozę cena ich w aptekach nie przekracza pięćdziesięciu – sześćdziesięciu złotych. Są łatwe w obsłudze i można je samodzielnie wykonać w domu. Wyniki możemy otrzymać już po kilku minutach, zatem niemalże od razu. Nie mniej jednak można też wykonać badanie na boreliozę w jednym z punków diagnostycznych zlokalizowanych w całej Polsce. Są dwie możliwości: płatnie na własne życzenie lub bezpłatnie, jeżeli uzyskamy od lekarza internisty skierowanie, dzięki któremu koszt badania będzie refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warto mieć na względzie, że borelioza jest chorobą wieloukładową, która przez wiele miesięcy może nie dawać żadnych objawów, przez co zakażona osoba nawet sobie nie zdaje sprawy z ryzyka. Ukąszenie kleszcza jest bezbolesne, zatem trzeba go złapać na gorącym uczynku lub dostrzec typowe objawy tejże choroby.

Statystyki na temat boreliozy mówią, że jedynie u trzydziestu procent pacjentów występują typowe objawy, z których najczęściej jest to rumień w miejscu ugryzienia. W pozostałych przypadkach symptomy boreliozy są zbieżne z grypą czy osłabieniem.

Więcej znajdziesz na https://borlamed.pl